Ізраїль відмовляється відправляти озброєння Україні

Ізраїль готовий допомогти Україні розробити цивільну систему раннього попередження про повітряні напади, але не постачатиме системи озброєння.

Бені Ґанц
Бені Ґанц

Про це заявив міністр оборони країни Бені Ґанц, пише Financial Times.

В останні дні українські офіційні особи активізували свої заклики до Ізраїлю щодо допомоги в нарощуванні потенціалу протиповітряної оборони проти російських ракетних ударів та атак безпілотниками.

На брифінгу для послів ЄС Ґанц сказав, що політика Ізраїлю «стосовно України не зміниться — ми продовжимо підтримувати та стояти на стороні Заходу, ми не надаватимемо системи озброєння».

Однак він сказав, що Ізраїль запросив в українців інформацію про їхні потреби в засобах протиповітряної оборони і що Ізраїль буде готовий «допомогти у розробці цивільної системи раннього попередження, яка рятує життя».

Представник міністерства оборони Ізраїлю сказав, що технологія, що розглядається, аналогічна ізраїльській системі «червоного оповіщення», яка дозволяє сиренам та іншим попередженням для цивільних осіб бути націленими на певні райони, зменшуючи розмір області, яка повинна бути заблокована перед повітряним нападом.

Ізраїль також має дуже складну систему протиповітряної оборони, відому як «Залізний купол», яку він використовує для захисту від ракетних атак.

Незважаючи на свої можливості, Ізраїль неохоче постачає зброю Україні, що офіційні особи пояснюють цілою низкою чинників. За інформацією видання, один з них повʼязаний з побоюваннями щодо того, як це вплине на здатність проводити операції в Сирії, де росія має значну присутність. Інший — потенційні наслідки для єврейської громади у росії.

Рекомендовані публікації