В Італії затримали сина губернатора Красноярського краю Артема Усса

Його можуть екстрадувати до США у справі про відмивання грошей та ухилення від санкцій.

Артем Усс
Артем Усс

В Італії за запитом США заарештували сина губернатора Красноярського краю рф Артема Усса. Також затримали ще 4 росіян, які причетні до відмивання грошей, контрабанди нафти та викрадення військових технологій США.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції США.

Загалом 5 росіянам інкримінують злочини проти США. Це — Юрій Орєхов, Артем Усс, Світлана Кузургашева (відома як «Лана Нойман»), Тимофій Тєлєгін та Сергій Туляков. Росіян підозрюють у міжнародних злочинах. Також США оголосили підозру двом громадянам Венесуели.

17 жовтня 2022 року Орєхова заарештували в Німеччині, а Усса — в Італії, їх екстрадують до США.

«Підсудні були злочинними посередниками олігархів, організовуючи складну схему незаконного отримання американських військових технологій і санкційної нафти з Венесуели за допомогою безлічі транзакцій за участю підставних компаній і криптовалюти. Їхня діяльність підірвала безпеку, економічну стабільність і верховенство права в усьому світі», — йдеться в повідомленні.

Помічник голови федерального бюро розслідувань Майкл Дрісколл повідомив, що мережа, до якої входили росіяни та венесуельці, планувала придбати складну технологію для прямої підтримки військово-промислового комплексу російської федерації.