ЄС передасть додаткову допомогу Україні: подробиці

Єврокомісія оголосила про додаткову гуманітарну допомогу Україні. «Майбутня зима, ймовірно, принесе Україні серйозні проблеми, і ми маємо бути до цього готові», — заявив єврокомісар з антикризового управління Янез Ленарчич, який перебуває з візитом у Києві.

Єврокомісія оголосила про додаткову гуманітарну допомогу Україні
Єврокомісія оголосила про додаткову гуманітарну допомогу Україні

Єврокомісія у середу, 19 жовтня, оголосила про додаткову гуманітарну допомогу Україні. «Майбутня зима, ймовірно, принесе Україні серйозні проблеми, і ми маємо бути до цього готові», — заявив єврокомісар з антикризового управління Янез Ленарчич, який перебуває з візитом у Києві.

Зокрема, йдеться про створення тимчасових зимових притулків, для чого буде задіяний механізм надзвичайних ситуацій rescEU. Загалом в Україну перекинуть запас таких систем та інших предметів на загальну суму 62,3 млн євро.

Зимові притулки будуть негайно розгорнуті у трьох різних регіонах України — Рівному, Бучі та Харкові, зазначив Ленарчич. З урахуванням резерву житла, розміщеного в Румунії, ЄС зможе забезпечити тимчасовим притулком до 46 000 осіб.

Крім того, ЄС збільшує гуманітарну допомогу, виділяючи ще 175 мільйонів євро з метою забезпечити найбільш уразливі верстви населення можливістю здобувати освіту та надати їм продовольство, доступ до води та захист від зимових холодів. З цієї суми 150 млн підуть на операції в Україні, 25 млн — до Молдови, зазначили в Брюсселі. Таким чином, загальна сума гуманітарної допомоги ЄС, виділеної у відповідь на війну в Україні, перевищить 500 мільйонів євро.


Джерело: DW

Рекомендовані публікації