В ISW пояснили, навіщо Іран постачає зброю рф

У війні проти України росія заручилася підтримкою Ірану. Саме останній постачає країні-агресорці дрони-камікадзе, якими щоденно атакують нас.

володимир путін
володимир путін

В Інституті з вивчення війни зауважили, що у Білому домі не мають жодних сумнівів, що іранські військові перебувають у Криму. Там вони допомагають росіянам атакувати за допомогою безпілотників-камікадзе мирне населення нашої держави, а також цивільну інфраструктуру.

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час свого виступу повідомив, що до Криму вирядили невелику частину фахівців з Ірану. За його словами, «Тегеран зараз безпосередньо залучений на землі та шляхом надання зброї, яка… вбиває мирних мешканців і руйнує цивільну інфраструктуру». Водночас він зауважив, що обидві держави продовжать брехати, що не співпрацюють одна з одною.

Тим часом як влада Росії, так і Ірану всіляко заперечує надання безпілотників-камікадзе. І ця країна продовжить підтримувати російське військо, які б на неї не наклали санкції. А пов'язано це з тим, що іранські лідери вважають, що їм необхідна допомога саме від Москви. Це, на їхню думку, дозволить змінити світовий порядок під проводом США. Можливо, б і дозволило, але країна-агресорка щоденно демонструє одні лише поразки. Тож не найкращого собі союзника вибрали в Ірані.

Й оскільки успіхи України можуть звести нанівець прагнення Ірану, то він спробує всіляко опиратися цьому. І саме для цього країна, швидше за все, продовжуватиме військову підтримку росії найближчими місяцями. Щоб владі Владіміра путіна у кремлі нічого не загрожувало.


Джерело: ISW