Ситуація в енергосистемі ще не стабільна: Укренерго просить дотримуватися графіків

Диспетчери бачать більш ощадливе енергоспоживання в багатьох регіонах, але не у всіх.

Ситуація в енергосистемі ще не стабільна: Укренерго просить дотримуватися графіків

Про це повідомили в Укренерго.

«Ми бачимо що люди нас почули, але частково — вчора, 20 жовтня, більшість поекономили до 10 ранку, а потім споживання різко почало рости. Тобто пік змістився, але не зник, і диспетчери були вимушені застосувати примусові відключення в центральному і північному регіонах. Тому ми просимо всіх ще раз — уважно поставитися до наших прохань», — йдеться в повідомленні.

В Укренерго порекомендували не вмикати багато приладів одночасно. .

«Якщо працює духовка — не вмикаємо в цей час чайник, фен чи праску. Якщо прасуємо чи пилососимо — не вмикаємо електроплиту чи духовку. Відновлення пошкодженої обстрілами мережі та збалансування енергосистеми пройде швидше, якщо мережа не буде перевантажена», — підкрелили у відомстві.

Найбільший пік споживання 20 жовтня був не ввечері, як зазвичай, а о 10-й годині ранку. При цьому кияни в цей момент вчора споживали стільки ж, як і ввечері попереднього дня, мешканці Київської та Чернігівського області навіть більше — на 17% і 9% відповідно. Також пікове споживання відчутно збільшилося в Херсонській та Миколаївській областях.

Решта регіонів вранці 20 жовтня споживали менше, ніж ввечері попереднього дня, але все одно в Черкаській, Житомирській, Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій та Дніпропетровській областях також довелося вводити обмеження.

Водночас, ввечері українці зменшили споживання в середньому на 5,4% порівняно з попереднім днем. Найбільше — в Чернігівській, Хмельницькій, Полтавській та Сумській областях.

Нагадаємо, від середи по всіх регіонах України діє вимога мінімізувати користування електроенергією з 07:00 до 23:00.