МЗС та Міноборони Німеччини вимагають від уряду втричі збільшити військову допомогу Україні

Початку листа очільниці МЗС та Міністерства оборони Німеччини піддали критиці той факт, що у бюджеті на 2023 рік ФРН заплановано всього 697 мільйонів євро на військову допомогу Україні.

МЗС та Міноборони Німеччини вимагають від уряду втричі збільшити військову допомогу Україні
МЗС та Міноборони Німеччини вимагають від уряду втричі збільшити військову допомогу Україні

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та міністр оборони цієї країни Крістіне Ламбрехт звернулися з листом до очільника Міністерства фінансів ФРН Крістіана Лінднера, в якому вимагають значного збільшення фінансування оборонної допомоги Україні, повідомляє Der Spiegel.

Зазначається, що на початку листа очільниці МЗС та Міністерства оборони Німеччини піддали критиці той факт, що у бюджеті на 2023 рік ФРН заплановано всього 697 мільйонів євро на військову допомогу Україні. Вони пропонують збільшити цю цифру більш ніж утричі — до 2,2 мільярда євро.

У своєму листі до міністра фінансів Анналена Бербок та Крістіне Ламбрехт зазначають, що запланований раніше бюджет «звужує простір для маневру до мінімуму, який вже не є політично виправданим».

Урядовиці стверджують, що «здатність Берліна діяти у зовнішній політиці та політиці безпеки та його міжнародна репутація» залежать від того, чи буде добре оснащений спеціальний фонд для допомоги в озброєннях.

Міністри зазначають, що 2022 рік показав необхідність «максимальної гнучкості» для підтримки України у розвитку «високоскладних військових можливостей». Вони додають, що федеральний уряд довів, що може бути швидким і ефективним в своїх діях. Щоб зберегти цей темп, за словами міністрів, терміново потрібно збільшити фінансування фонду оборонної допомоги.

Тільки з такими змінами до бюджету, зазначають очільниці МЗС та Міноборони Німеччини, їхня країна може «конкретно та наочно взяти на себе відповідальність, якої очікують від нас наші міжнародні партнери».