Деякі пенсіонери можуть вполовину збільшити розмір пенсії: що для цього потрібно

Згідно зі статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за пізніший вихід на пенсію її розмір збільшиться на 0,5% за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до п’яти років.

Деякі пенсіонери можуть вполовину збільшити розмір пенсії
Деякі пенсіонери можуть вполовину збільшити розмір пенсії

Люди похилого віку, які після досягнення 60 років відмовляться від пенсії та продовжать працювати, зможуть отримати надбавку до пенсії. Відстрочення пенсії на рік збільшить пенсію на 6%.

Про це повідомило «На пенсії». Зазначають, що основний розмір пенсії зросте на 54%, якщо після 60 років пенсіонер пропрацює шість років.

Таким чином надбавку до пенсії встановлюють за наднормовий стаж. Згідно зі статтею 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за пізніший вихід на пенсію її розмір збільшиться на 0,5% за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до п’яти років. Тоді як на 0,75% очікується збільшення пенсії за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, коли відстрочка становить понад п’ять років.

У випадку відсторонення від пенсії на рік збільшить її розмір на 6%, на два роки — 12%. При відстрочці на шість років, розмір основної пенсії зросте на 54%. Наголошують, що за неповний місяць не відбувається підвищення розміру пенсії. Надбавка за надстаж до пенсії буде маленькою, якщо основний розмір пенсії невеликий.