За результатами розслідувань ДБР передало військовим майже 3 мільйони пачок цигарок

ДБР активно протидіє тіньовому обігу підакцизної продукції, зокрема тютюнових виробів, що завдає багатомільйонних збитків державному бюджету.

За результатами розслідувань ДБР передало військовим майже 3 мільйони пачок цигарок

Чимало з таких оборудок створені за участі посадовців та чиновників.

Тільки протягом 2021−2022 років ДБР розслідувало 55 кримінальних проваджень за цим напрямком.

В результаті розслідування кримінальних проваджень вилучено та накладено арешт на:

  • дві нелегальні промислові лінії з виробництва цигарок,
  • майже 3 мільйони пачок цигарок,
  • 6,5 тисяч коробок з блоками цигарок,
  • понад 600 кг тютюну,
  • 190 коробок з одноразовими електронними сигаретами та багато іншого.

Після початку збройної агресії рф, рішеннями судів на потреби Збройних Сил України передано майже 800 тисяч пачок цигарок. Ще понад 1 млн 775 тисяч пачок сигарет було передано Міністерству оборони України.

Основну частину кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу тютюнових виробів складають факти незаконного переміщення через державний кордон України підакцизних товарів та підпільне виробництво цигарок.

За фактами незаконного виготовлення цигарок Бюро здійснювало досудове розслідування у 5 кримінальних провадженнях, за результатами яких направлено до суду два обвинувальних акти.

Так, слідчі ДБР задокументували діяльність організованої групи, яка у Львові намагалася організувати продаж незаконно виготовлених тютюнових виробів. У результаті було вилучено понад 167 тисяч пачок незаконно виготовлених тютюнових виробів. Обвинувачення по цій справі вже направлені до суду.

А у Дніпрі ДБР виявило підпільний цех з виробництва контрафактної тютюнової продукції, який діяв під прикриттям правоохоронних та податкових органів регіону. Вилучено та арештовано дві лінії з виробництва сигарет, 60 тисяч пачок цигарок, а також сировину для її виготовлення. Виробничі потужності випускали «підробки» всесвітньо відомих брендів. Тільки одна лінія виготовляла 4 тисячі сигарет на хвилину.

Також ДБР завадило незаконному продажу конфіскованих цигарок, які мали бути передані Збройним силам України.