Як зберегти продукти в холодильнику при відключеннях світла під час війни: поради лікарів

  • 237

У Центрі громадського здоров’я (ЦОЗ) при МОЗ України розповіли, як зберегти охолоджені чи заморожені продукти при відключеннях світла під час війни.

Як зберегти продукти в холодильнику
Як зберегти продукти в холодильнику

Про це ЦОЗ пише у Facebook.

Щоб зберегти охолоджені або заморожені продукти, які можуть бути небезпечними для вживання при вимиканні електроенергії під час війни, медики радять:

Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура 4 °C або нижче. У морозильній камері — 0 °C або нижче.

Підготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4 °C або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий лід або блоковий лід.

Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо дверцята залишаються закритими, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше 4 годин, помістіть лід до продуктів у холодильник.

Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте з холодильника продукти, що швидко псуються (м'ясо, рибу, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти та їх залишки) через 4 години без електроенергії або джерела холоду. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.

Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозилці або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Викиньте їжу, якщо температура вище 4 °C. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.

Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °C або нижче.