За жовтень із небезпечних регіонів, ТОТ і ДОТ евакуювалося близько 18 тисяч українців

Темпи евакуації напередодні зими залишаються високими. Щодня у більш безпечні регіони центральної та західної України виїжджає близько тисячі громадян.

За жовтень із небезпечних регіонів, ТОТ і ДОТ евакуювалося близько 18 тисяч українців

Зокрема, триває обов’язкова евакуація з Донецької області. Лише за минулий місяць із Донеччини до більш безпечних регіонів України виїхало понад 5 тисяч осіб, з яких більш як 700 дітей і понад 500 осіб з інвалідністю. Загалом з Донеччини евакуювалося близько 1,1 мільйона мирних громадян, серед яких більше ніж 131 тисяча дітей і понад 24 тисячі осіб з інвалідністю.

Про це повідомляють у Мінреінтеграції України.

Також упродовж поточного місяця не припинялася евакуація з тимчасово окупованих територій. Хоча наразі, на жаль, вона йде надто важко. Можливість виїхати з ТОТ майже вичерпана. Окупанти фактично припинили пропускати евакуаційний транспорт з Херсонської та Запорізької областей. Вони чинять будь-які перепони: вимагають ліцензії у перевізників, застосовують процедуру зняття відбитків пальців, перевіряють усі документи, телефони, автомобілі тощо.

Як результат — майже за місяць вдалося виїхати лише невеликій кількості людей. Стільки раніше виїжджало за 1−2 доби. З Херсонщини евакуювалися понад 1,3 тисячі осіб, із Запорізької області — близько 1,4 тисячі громадян.

Водночас зростають темпи евакуації зі звільнених територій, де напередодні зими поки що неможливо відновити системи життєзабезпечення.