КСУ визнав конституційним закон про скасування недоторканності народних депутатів

  • 164

Конституційний суд України визнав таким, що відповідає Конституції України, Закон «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)».

КСУ визнав конституційним закон про скасування недоторканності народних депутатів

Про це поінформувала пресслужба Конституційного суду України.

«У вівторок, 1 листопада, на пленарному засіданні Велика палата КСУ ухвалила рішення у справі щодо конституційного контролю змін до Конституції України, що набрали чинності, за конституційним поданням 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)», — зазначили у КС.

Уточнюється, що суб’єкт права на конституційне подання стверджував, що закон є неконституційним, вважаючи, що його було ухвалено із порушенням конституційної процедури.

«Дійшовши висновку, що конституційну процедуру розгляду, ухвалення та набрання чинності Законом не було порушено, КСУ визнав оспорюваний Закон такими, що відповідає Конституції України», — заявили у КС.

У свою чергу КСУ для забезпечення послідовності своєї судової практики, юридичної визначеності і конституційної стабільності, установив, що йому належить здійснювати подальший (a posteriori) конституційний контроль щодо конституційних поправок після набрання ними чинності, оскільки відсутність судового контролю за процедурою розгляду та ухвалення відповідних законів, що їх визначено приписами розділу XIII Конституції України, може мати наслідком обмеження чи скасування прав і свобод людини і громадянина, ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності або зміну конституційного ладу в спосіб, що його не дозволено Конституцією України.

Читайте також


На користь будівельної мафії: що не так із законопроєктом № 8225 про примусове вилучення землі

В Україні з’явився черговий скандальний законопроєкт № 8225. Він передбачає, що на період дії воєнного стану та протягом 10 років з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідній окремій місцевості, може відбутися примусове вилучення, відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна для будівництва або реконструкції об’єктів критичної інфраструктури I та ІІ категорії.

Рекомендовані публікації