Сканадал на Хмельниччині: священник УПЦ мп не дозволив відспівати загиблого героя (ВІДЕО)

  • 243

У селі Велика Березна на Хмельниччині священник, який підпорядковується московському патріархату, не дозволив відспівати загиблого на фронті героя Сергія Цимбалюка. Ба більше, він не впустив у храм священика Православної церкви України.

Сергій Цимбалюк
Сергій Цимбалюк

Сергій Цимбалюк пішов на війну добровольцем у перші дні широкомасштабного вторгнення. Він брав участь у боях на Київщині, а після цього захищав Україну в східних областях. У селі Довгеньке Ізюмського району на Харківщині життя бійця обірвалося у віці 32 років.

Цимбалюк загинув 23 квітня під час виконання бойового завдання у складі спецгрупи на території, що була окупована. Родина не могла поховати українського захисника 190 днів. Тіло вдалося забрати лише після деокупації.

У селі Велика Березна є лише одна церква, але оскільки родина відмовилася від московського патріархату, для проведення обрядів у московській церкві вони запросили священника ПЦУ.

Проте настоятель храму Ігор Бондарук погодився на це не відразу. Домовитися із ним про це намагалися і представники місцевої влади, і правоохоронці. В результаті священник МП дав згоду. Та за умови, що священник ПЦУ не буде заходити до престолу в церкві.

Обряд проводив отець ПЦУ Андрій Моравський, проте він не міг його розпочати, бо в храмі були зачинені Царські ворота. Коли священника московського патріархату попросили їх відкрити, він відмовляв, і після цього в церкві розпочався конфлікт.

Усі присутні стали просити настоятеля московської церкви дати можливість провести воїна в останню путь. А мати загиблого стала навколішки й сказала: «Я вас прошу, стаю на коліна, відспівайте мою дитину!»

Сам Андрій Моравський пояснив, що він не міг почати прощальну церемонію із зачиненими Царськими воротами у храмі, бо вважається, що саме вони символізують входження душі до раю. Крім того, починаючи богослужіння, священник має виголошувати слова із престолу, а туди його не пускав настоятель московської церкви.

Після цього інциденту в селі проведуть збори щодо переходу з УПЦ МП до ПЦУ. Попри важку прощальну церемонію, рідні та близькі попрощалися із воїном. Сергія Цимбалюка поховали в його рідному селі Велика Березна.

Читайте також


Капітуляцію росії буде точно підписувати не володимир путін — Микола Волгов

На минулому тижні сталося багато подій. Одна з найгучніших — заборона УПЦ мп в Україні. Також на останньому саміті Альянсу в Бухаресті всі 30 країн-членів погодилися, що Україна — майбутній член НАТО, і двері перед нею відчинені. Крім того, ЄС домагається створення спеціалізованого суду для розслідування військових злочинів росії. Журналісти i-ua.tv розбиралися, для чого Президент Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП в та як і коли завершиться війна.