В ГУР розповіли про створення потужного ударного угруповання на території білорусі

Воєнна розвідка України спостерігає активне переміщення підрозділів територіальних військ, які були відмобілізовані на території рф у всіх військових округах. Наразі таке переміщення відмічається передусім у ростовську, білгородську області й через територію тимчасово окупованого Криму в Херсонську область. росія здійснює ці заходи, аби посилити присутність на тимчасово окупованих територіях і поповнити втрати військ, які ведуть бойові дії з лютого.

В ГУР розповіли про створення потужного ударного угруповання на території білорусі
В ГУР розповіли про створення потужного ударного угруповання на території білорусі

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини"розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

Він зазначив, що після того, як російські війська були виведені з правого берега Дніпра, з Херсона, вони закінчили перегрупування, а це Херсонська, Запорізька, Донецька області, та створили резерви.

Також представник воєнної розвідки України зауважив, що наразі на території білорусі не фіксується створення потужного наступального угруповання, подібного до того, яке було розгорнуто в січні-лютому.

— У білорусі очікуємо активізацію бойової підготовки, тому що з 1 грудня у зс цієї країни розпочинається новий навчальний рік. Війська будуть виходити на полігони, відпрацьовуватимуть різні питання бойового злагодження, перевірки родів і військ. Тож очікуємо на білоруській території активних заходів, насамперед з оперативної та бойової підготовки. Ми готові до цього. Але хочу зазначити, що на сьогодні ознак створення потужного ударного угруповання на території білорусі не видно.

Водночас, як розповів Вадим Скібіцький, близько 9 тисяч військовослужбовців 1-ї танкової армії провели заходи з бойової підготовки, злагодження підрозділів. Воєнна розвідка не виключає двох варіантів застосування цих військових: або з території білорусі, або ротаційне повернення на територію України, можливо, на Харківський напрямок.

На перспективу зберігається загроза застосування угруповання союзної держави білорусь-росія. Проте для цього недостатньо озброєння. Наразі росія активно знімає озброєння та військову техніку зі зберігання зі складів, з арсеналів, з центрів забезпечення мобілізаційного розгортання задля того, щоб поповнити втрати й укомплектувати створені за мобілізацією з’єднання й частини.