У Латвії анулювали ліцензію на мовлення російського телеканалу «Дождь»

  • 123

Національна рада з електронних засобів масової інформації (NEPLP) Латвії анулювала ліцензію на мовлення російського телеканалу «Дождь».

У Латвії анулювали ліцензію на мовлення російського телеканалу «Дождь»
У Латвії анулювали ліцензію на мовлення російського телеканалу «Дождь»

Про це повідомило видання LSM.LV.

За словами голови ради Іварса Аболіньша, рішення скасувати дозвіл на трансляцію телеканалу ухвалене через «загрозу національній безпеці та громадському порядку».

Він зазначив, керівництво телеканалу «не розуміє і не усвідомлює значущості та серйозності порушень, тому не може діяти на території Латвії».

Мовлення телеканалу буде припинене 8 грудня.

2 грудня Національна рада з електронних засобів масової інформації (NEPLP) Латвії оштрафувала телеканал «Дождь» на 10 тисяч євро за показ в ефірі мапи з окупованим Кримом у складі росії та слова «наша армія» стосовно російської армії. Днем раніше, закликаючи глядачів ефіру писати про порушення при проведенні мобілізації та воєнні злочини, ведучий Олексій Коростельов сказав: «Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям у тому числі ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто елементарними зручностями на фронті».

Головний редактор «Дождя» Тихон Дзядко після інциденту заявив, що телеканал не займається передачею спорядження будь-якій армії, втому числі — російській. За його словами, ведучий в ефірі обмовився, за що був звільнений. Зображення Криму у складі росії Дзядко назвав «помилкою дизайнера». Очільник «Дождя» висловив переконання, що «підстав для позбавлення телеканалу ліцензії немає».

Російський за походженням телеканал «Дождь» висвітлює події в росії та світі з ліберальних позицій. Свій офіс у росії телеканал закрив після початку в лютому 2022 року повномасштабної війни проти України. Кілька місяців тому «Дождь» відновив мовлення, офіс переїхав до Латвії. Мапу росії з окупованим Кримом цей засіб інформації показував і раніше, коли працював у росії. Тоді такі уявлення про політичну мапу світу на телеканалі пояснювали необхідністю виконувати вимоги російського законодавства.

Нагадаємо, уряд Латвії сьогодні, 6 грудня, ухвалить рішення про виділення Міністерству охорони здоров’я 2,4 млн євро з резервних фондів для покриття витрат, пов’язаних із наданням медичних послуг громадянам України.