Міжнародний комітет Червоного Хреста відвідав українських військовополонених

  • 229

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відвідав українських військовополонених, які утримуються росією, що дозволило делегатам перевірити їхній стан та поводження з ними, передати новини їхнім сім’ям, а також надати полоненим книги, предмети особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.

Міжнародний комітет Червоного Хреста відвідав українських військовополонених
Міжнародний комітет Червоного Хреста відвідав українських військовополонених

Як повідомляє пресслужба МКЧХ, також делегати відвідали російських військових, які опинились в українському полоні.

«Ці візити є важливим кроком уперед у справі збереження людяності в умовах жорстокості міжнародного збройного конфлікту. Ми можемо перевірити, як поводяться з військовополоненими, і переконатися, що сім'ї отримують оновлену інформацію. Я очікую, що ці відвідування призведуть до більш регулярного доступу до всіх військовополонених», — заявила президентка МКЧХ Мір'яна Сполярич.

Зокрема, минулого тижня МКЧХ провів один дводенний візит до українських військовополонених, а цього тижня — ще один. У той самий період представники Комітету відвідали російських військовополонених. До кінця місяця МКЧХ планує більше відвідин.

«Команди МКЧХ зв'язуються із сім'ями військовополонених, щоб поділитися новинами від їхніх близьких. Більшість з них є короткими нотатками про кохання та особисті новини. Дехто просить членів сім'ї не хвилюватись. Інші просять у них сигарети, шкарпетки та солодощі», — зазначається в дописі.

У МКЧХ зауважили, що ці повідомлення — «рятувальне коло для родичів, що страждають».

«Сім'ям: я хочу, щоб ви знали, що ваші близькі — наш головний пріоритет, і ми не заспокоїмося, доки не побачимо всіх військовополонених», — сказала Сполярич.

У Комітеті нагадали, що всі військовополонені мають право на регулярні побачення з делегатами МКЧХ відповідно до Третьої Женевської конвенції.

«Хоча недавні візити є важливим прогресом, МКЧХ має бути наданий безперешкодний доступ для неодноразового відвідування всіх військовополонених наодинці, де б вони не містилися», — наголосили в пресслужбі Комітету.

Нагадаємо, за зверненням омбудсмана 24 листопада Прокуратура Криму та Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного привласнення представниками держави окупанта — російської федерації — майна Товариства Червоного Хреста України, що лишилось на півострові.