Ердоган вирішив організувати експорт газу до Європи в обхід рф

  • 185

Туреччина, Азербайджан і Туркменістан наступного тижня проведуть зустріч на рівні президентів, на якій обговорюватиметься можливість експорту туркменського газу до Європи.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Про це стало відомо від Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Ідея полягає в тому, щоб транспортувати газ через Каспійське море на танкерах до Азербайджану, а звідти — трубопроводом до Туреччини та далі в Європу.

Говорити про терміни реалізації такого плану поки що рано, але Туреччина дуже хоче використати своє стратегічне розташування для того, щоб стати ключовим маршрутом транзиту газу в Європу. Для цього вона планує подвоїти потужність Трансанатолійського газопроводу (TANAP) до 32 млрд куб. м.

Азербайджан уже експортує газ до Європи, тоді як величезні ресурси Туркменістану в основному залишаються невикористаними.

За даними статистичного огляду BP, третина газу, який зараз видобувається в Туркменістані, експортується до Китаю. Решта йде на внутрішні потреби або до Росії. До 2006 року Україна теж імпортувала газ по прямих контрактах з Туркменістану, поки такі постачання не заблокувала Росія.

Доведені запаси туркменського газу становлять 13,6 трлн кубометрів на кінець 2020 року. Це приблизно третина від російських запасів.

Переговори президентів Реджепа Тайїпа Ердогана, Ільхама Алієва та Сердара Бердимухамедова відбудуться на каспійському курорті Аваза 14 грудня.

Нагадаємо, що Турецькі ЗМІ повідомляють, що Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував президенту рф в. путіну залишити всі захоплені території в Україні та терміново перейти до прямих переговорів із Володимиром Зеленським.