В ЄС визнали Голодомор геноцидом українців

Європарламент визнав Голодомор 1932−1933 років геноцидом українців.

В ЄС визнали Голодомор геноцидом українців
В ЄС визнали Голодомор геноцидом українців

«За» проголосували 507 депутатів, 12 висловилися проти.

Ухвалена резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули в результаті цілеспрямованих дій сталінського режиму з організації штучного голоду.

«Європейський парламент визнає Голодомор, штучний голод 1932−1933 років в Україні, що був спричинений свідомими діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, що призвели до смерті мільйонів українців, та істотно підірвали основи українського суспільства», — зазначається в тексті резолюції.

Україна закликає світ визнати організований режимом Сталіна Голодомор 1932−1933 років геноцидом українського народу. На сьогодні це зробили 22 держави.

Нагадаємо, що 14 грудня рішення про визнання Голодомору геноцидом ухвалив Сенат Чехії. В ухваленому документі Верхня палата чеського Парламенту рішуче засудила злочини проти українського народу та вшанувала пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні.

Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932−33 років актом геноциду українського народу.