Австрія ухвалила постанову, якою визнала Голодомор «жахливим злочином»

  • 191

В Австрії Національна рада ухвалила постанову, якою визнала Голодомор 1932−1933 в Україні «жахливим злочином» сталінського режиму. Документ під назвою Про запобігання голоду та дефіциту як зброї війни проти цивільного населення було прийнято одноголосно.

Австрія назвала Голодомор «жахливим злочином»
Австрія назвала Голодомор «жахливим злочином»

Про це пише Укрінформ.

У пропозиції щодо постанови згадується про відзначення 90-х роковин Голодомору, який названо «жорстоким голодом, який був навмисно та систематично спровокований Радянським Союзом проти цивільного населення, переважно на території України у 1932−1933 роках і який, за різними підрахунками, забрав життя від 3,5 до 7 млн осіб».

Також було зазначено, що в ті часи «цей жахливий злочин» був проігнорований світовою громадськістю, а одним з небагатьох західних діячів, які протестували проти Голодомору у 1930-х роках, був тодішній віденський кардинал Теодор Інніцер.

Підписанти документа з різних парламентських партій заявили про своє визнання «жахливого злочину Голодомору» та наголосили на важливості внеску такого визнання в аналіз злочинів 20-го століття як центрального елементу в осмисленні минулого". Також у ньому зазначається про «використання голоду як зброї у нинішній російській агресивній війні проти України».

У прийнятій постанові Національна рада пропонує федеральному уряду, зокрема федеральному міністру європейських та міжнародних справ, «продовжувати й надалі в рамках перевіреного австрійського шляху діалогу виступати за те, щоб голод та дефіцит не використовувалися як зброя проти цивільного населення або як засіб тиску на уряди, а також підкреслювати паралелі між історією та сьогоденням і засуджувати відповідні злочини».

Перед цим серед австрійських парламентаріїв відбулася дискусія щодо того, чи називати геноцидом Голодомор 1932−1933 років. На підтримку визначення «геноцид» чітко виступили в ліберальній опозиційній партії NEOS. Також речниця партії «Зелені» (входить до урядової коаліції) Єва Ернст-Дзідзич заявила про те, що «з історико-політичної точки зору» це був злочин проти людяності та геноцид.

Нагадаємо, 17 грудня Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932−1933 років геноцидом українського народу.