Єврокомісія очікує, що Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії до закону про КСУ

  • 221

Європейська Комісія очікує, що українська влада повністю врахує рекомендації Венеціанської комісії до закону № 7662 про Конституційний суд.

Єврокомісія очікує, що Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії до закону про КСУ

Про це у коментарі Суспільному заявила речниця Європейської комісії Ана Пізонеро.

«Ми беремо до уваги ухвалення 13 грудня закону № 7662 щодо добору кандидатів на посаду судді КСУ, включаючи склад та правила прийняття рішень у Консультативній групі експертів (КГЕ)», — сказала вона.

За словами Пізонеро, ЄК зокрема очікує, що кількість членів КГЕ збільшать до семи.

«Єврокомісія очікує, що українська влада повністю врахує рекомендації Венеціанської комісії, опубліковані після ухвалення закону 19 грудня, включаючи збільшення кількості членів КГЕ до семи. Додатковий член має бути за міжнародною квотою для запобігання патовій ситуації у прийнятті рішень», — сказала речниця ЄК.

За її словами, це особливо важливо для зміцнення довіри громадськості до нового процесу добору суддів.

«Закон є ключовим для забезпечення призначення до КСУ суддів найвищої доброчесності та професійної кваліфікації», — сказала Пізонеро.

Реформа КСУ є одним із семи «кроків», викладених у Висновку Єврокомісії від 17 червня, які Україна має здійснити у контексті набуття статусу країни-кандидата на вступ до ЄС.

«Європейська Комісія буде уважно стежити за цим процесом. Прогрес у судовій реформі залишається життєво важливим для зміцнення стійкості України», — сказала речниця ЄК.

Нагадаємо, на початку 2023 року до законопроекту № 7662 про нову систему відбору суддів Конституційного Суду (КСУ) можуть внести зміни. Нові поправки до закону мають усунути політичний вплив під час відбору суддів КСУ.

Рекомендовані публікації