Евакуація з Маріуполя була неможлива, тому що росіяни не хотіли цього

  • 163

На початку повномасштабного вторгнення евакуація з Маріуполя була фактично неможлива, тому що росіяни не хотіли цього.

Евакуація з Маріуполя була неможлива, тому що росіяни не хотіли цього

«З початку березня міська влада намагалась прорватись в місто з евакуаційними колонами. Але вони не змогли це зробити. росіяни все робили продумано, за планом — вони працювали на дестабілізацію ситуації. Я думаю, евакуація з міста була неможлива, тому що росіяни не хотіли цього. Їм потрібна була дестабілізація, їм потрібні були люди всередині міста, щоб тримати всіх в заручниках. Ніяких домовленостей з росіянами не було», — зазначив Когут.

За його словами, маріупольці до останнього не вірили, що у 21 столітті можна розв’язати таку війну, просто брати і знищувати людей і ціле місто.

«Приведу приклад, як ми намагались зробити першу успішну евакуацію на початку березня. Отримали повідомлення, що Київ погодив з москвою евакуаційний коридор. Ми визначили два місця, де будуть збиратися люди, знайшли автобуси. За декілька хвилин до початку руху евакуаційної колони я вирішив особисто перевірити, чи можна виїхати. Сів з колегами в машину, але за 100 метрів ми потрапили під такий ворожий вогонь», — додав він.

Нагадаємо, що у тимчасово окупованому Маріуполі росіяни продовжують зносити будинки, що мають історичне значення.