Чи потрібно військовозобов’язаним переселенцям ставати на військовий облік — пояснили в Мінреінтеграції

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, чи потрібно військовозобов’язаним ВПО ставати на облік у військкоматі.

Чи потрібно військовозобов'язаним переселенцям ставати на військовий облік
Чи потрібно військовозобов'язаним переселенцям ставати на військовий облік

Так, зазначається, що військовозобов'язані переселенці обов'язково мають стати на військовий облік за новим місцем проживання. Це потрібно зробити протягом 7 днів.

«Якщо вам від 18 до 60 років, ви покинули свою домівку і є військовозобов’язаними, маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду», — йдеться у роз'ясненні.

Водночас у Мінреінтеграції наголошують, що це не означає вручення повістки, та нагадують, які каьегорії військовозобов'язаних громадян звільняються від мобілізації.

Таким чином, звільненими від мобілізації є такі категорії:

  • особи з інвалідністю або особи, які, відповідно до висновку військово-лікарської комісії, визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6 місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
  • які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
  • «Якщо ви належите до осіб, які не підлягають мобілізації, але повістка все одно прийшла, потрібно з’явитися до військкомату та надати документи, які підтверджують ваш статус», — додають у Мінреінтеграції.