Стало відомо, скільки зброї Німеччина передала Україні
Німеччина у 2022 році експортувала зброї на понад 8 млрд євро, наблизившись до рекордного 2021 року.
Федеральний уряд затвердив експорт зброї загальною вартістю 8,35 млрд євро. Більшим експорт був лише у 2021 році — на 9,35 млрд євро.
На запит одного з депутатів від Лівих у Мінекономіки повідомили, що понад чверть зброї та військового спорядження, експортованого з початку року до 22 грудня, відправили в Україну.
Німеччина затвердила постачання до України зброї загальною вартістю 2,24 млрд євро. Сюди входить у тому числі важка зброя — 30 зенітних танків Gepard, 14 артустановок Panzerhaubitzen 2000, п’ять РСЗВ, передова система ППО Iris-T. Якщо ж розглядати окремо зброю, експортовану до третіх країн, які не є членами ЄС та НАТО (загалом на 3.23 млрд євро), Україна з неї отримала понад дві третини.
Серед союзників у НАТО, найбільшу частку зброї продали Нідерландам (1,83 млрд), США (біля 864 млн євро), Британії 453 млн євро), Угорщині (249 млн євро), у топ-10 покупців також Австралія, Сінгапур і Південна Корея.
Під час формування коаліції після парламентських виборів — наприкінці 2021 року, ще до повномасштабної війни — СПД, «Зелені» та «Вільні демократи» спершу планували зменшити експорт зброї. Як відомо, подальші події спонукали Берлін здійснити радикальний розворот та відмовитися від принципу не постачати зброю воюючим країнам.
У Бундестазі критикують Шольца за позицію щодо передачі танків Україні.
«Відмова влади Німеччини передавати Україні танки є дуже великою помилкою. Канцлер Олаф Шольц несе за це відповідальність», — заявила голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман в інтерв'ю RND.
За її словами, є очевидним, що російський наратив спрацьовує і заважає «деяким у Канцелярії» надати Україні необхідні танки.
«Той, хто фантазує про те, що з росією буде перетнута червона лінія, розповідає історію агресора, а не жертв», — зазначила Штрак-Циммерман.
Нагадаємо, що Україна планує до кінця лютого провести в ООН мирний саміт.