Повідомлено про підозру командиру зс рф, який наказав розстріляти авто з цивільними на Київщині

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора командиру батальйону 5-ї окремої гвардійської танкової Тацинської Червонопрапорної, ордена Суворова бригади 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу збройних сил рф повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

Повідомлено про підозру командиру зс рф, який наказав розстріляти авто з цивільними на Київщині

За даними слідства, з 24 лютого по 31 березня 2022 року у період окупації зс рф частини Київщини російський командир, перебуваючи з підлеглими військовослужбовцями на 27 км автодороги Київ-Чоп біля с. Мила Бучанського району неподалік автозаправних станцій «UPG» та «БРСМ», віддавав їм злочинні накази проти цивільного населення.

4 та 7 березня 2022 року, виконуючи такий наказ, підпорядковані командиру батальйону військовослужбовці зс рф, особи яких на цей час встановлюються, з автоматичної стрілецької зброї розстріляли чотири легкові авто. У них перебувало 12 цивільних осіб, з них двоє малолітніх дітей, які намагались виїхати з окупації.

У результаті цього 3 особи загинули на місці, 5 осіб, з яких 1 малолітня дитина, отримали вогнепальні тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, 4 січня жительку Донеччини засуджено до 8 років. Вона передавала окупантам дані про місцезнаходження українських блокпостів.