У Китаї сотні власників Tesla протестували через несподіване зниження цін

Сотні власників Tesla зібралися в автосалонах і дистриб’юторських центрах автовиробника в Китаї на вихідних, вимагаючи знижок і кредитів після раптового зниження цін: вони стверджують, що переплатили за куплені раніше електромобілі.

У Китаї сотні власників Tesla протестували через несподіване зниження цін

Так, у суботу близько 200 покупців Tesla Model Y і Model 3 зібралися в центрі Tesla в Шанхаї, щоб висловити протест проти рішення автовиробника знизити ціни вдруге за три місяці.

«Вони сказали, що вважали, що ціни, які Tesla встановила на свої автомобілі в кінці минулого року, не будуть знижені так різко.

Заплановане закінчення терміну дії державної субсидії в кінці 2022 року також змусило багатьох завершити свої покупки до кінця року", — пише агентство.

Reuters також повідомило про протести в центрах доставки та магазинах Tesla і в інших китайських містах, від Ченду до Шеньчженя.

Напередодні, у п'ятницю, Tesla знизила ціни на 13−24%.

Аналітики кажуть, що цей крок Tesla, ймовірно, збільшить її продажі, які впали в грудні, і змусить інших виробників електромобілів також знизити ціни в умовах падіння попиту на найбільшому в світі ринку авто з акумуляторними батареями.

«Це може бути нормальною діловою практикою, але це не те, як повинно поводитися відповідальне підприємство», — сказав один із покупців, який протестував в суботу в центрі доставки компанії в передмісті Шанхаю Міньян.

Він і інші власники електромобілів заявили, що розчаровані різким зниженням цін і відсутністю пояснень з боку Tesla для нещодавних покупців.

При цьому поліція сприяла зустрічі між співробітниками Tesla і покупцями, на якій протестувальники передали список вимог, включаючи вибачення і компенсацію або інші кредити.

За словами одного із протестувальників, співробітники Tesla погодилися відповісти до вівторка.

Нагадаємо, що засновник Tesla і SpaceX, а також власник Twitter Ілон Маск більше не є найбагатшою людиною світу.