У білорусі розпочалися спільні з рф навчання військової авіації

У білорусі сьогодні, 16 січня, розпочалися білорусько-російські спільні льотно-тактичні навчання авіаційних підрозділів збройних сил двох країн.

У білорусі розпочалися спільні з рф навчання військової авіації

Про це повідомили в Міноборони білорусі.

«Головна мета навчань — підвищення оперативної сумісності під час спільного виконання навчально-бойових завдань», — заявили у відомстві.

Тиждень тому на територію білорусі прибула російська авіація.

У Міноборони білорусі повідомили, що в рамках маневрів, під час яких «будуть задіяні всі аеродроми, а також полігони військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони» країни, планується відпрацювати ведення повітряної розвідки, спільне патрулювання вздовж кордону, авіапідтримку угруповання військ, висадку тактичного десанту, а також доставку вантажів та евакуацію поранених. Навчання триватимуть до 1 лютого.

Про створення єдиного оборонного простору Москва і Мінськ оголосили у грудні 2022 року. Президент рф володимир путін тоді повідомив, що росія продовжить готувати екіпажі для білоруських військових літаків, які можуть нести ядерні боєприпаси.

Раніше на територію білорусі прибули близько десяти тисяч російських військових. Влада обох країн спочатку пояснювала це спільними навчаннями, а потім оголосила про створення спільного угруповання військ, яке розпочало «озброєний захист союзної держави» у зв’язку із «загостренням ситуації на її західних кордонах».

Нагадаємо, ризик повторного вторгнення рф в Україну з білорусі оцінюється як низький, але можливий. Пряма ж участь Мінська у війні — дуже малоймовірна.