Новим міністром оборони Німеччини стане Борис Пісторіус

  • 151

Офіційна церемонія призначення Бориса Пісторіуса на посаду міністра оборони ФРН запланована на четвер.

Борис Пісторіус
Борис Пісторіус

Про це повідомляє речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, передає Укрінформ.

«Канцлер Олаф Шольц призначить Бориса Пісторіуса новим міністром оборони у федеральному уряді. У четвер багаторічний міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії отримає свідоцтво про призначення від федерального президента та складе присягу в німецькому Бундестазі», — сказав урядовий речник.

Він також передав позицію канцлера Олафа Шольца. «Я дуже радий мати на посаді міністра оборони видатного політика в особі Бориса Пісторіуса. Пісторіус надзвичайно досвідчений політик, який пройшов випробування в адміністрації, роками опікувався політикою безпеки, і завдяки своїй компетентності, наполегливості та великому серцю є саме тією людиною, яка зможе повести Бундесвер у цей поворотний момент», — заявив федеральний канцлер, який після відставки Крістіне Ламбрехт з посади міністра оборони провів інтенсивні консультації з керівництвом Соціал-демократичної партії та фракції в Бундестазі щодо кандидатури на цю посаду, яка є квотою СДПН у коаліційному уряді.

Пісторіус упродовж семи років був мером Оснабрюка, а у 2013 році був призначений міністром внутрішніх справ землі Нижня Саксонія.

Як повідомлялося, 16 січня міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт подала у відставку. Своє рішення вона пояснила «надмірною увагою до неї з боку ЗМІ», що заважає роботі та шкодить діяльності Бундесверу.

Нагадаємо, на початку січня у Німеччині спалахнув скандал з главою Міноборони Крістіне Ламбрехт. Міністерка опинилася під шквалом критики після новорічного звернення.