Трейдери назвали найбільших імпортерів російської нафти

У січні 2023 року найбільшими імпортерами російської нафти стали Індія та Китай. Дані наводять трейдери.

Трейдери назвали найбільших імпортерів російської нафти
Трейдери назвали найбільших імпортерів російської нафти

Про це повідомляє Reuters.

Для вивезення нафти Urals до Китаю росія залучила щонайменше чотири супертанкери VLCC у грудні 2022 року, а один — для постачання до Індії в січні поточного року. Трейдери зазначають, що це дозволяє знизити витрати на транспортування нафти до Азії.

Експорт російської нафти з портів Балтійського моря до країн Азії з 1 по 15 січня збільшився на 27%, до 2,8 млн т, порівняно з тим самим періодом грудня 2022 року. Водночас експорт російської та казахстанської нафти з портів Приморська та Усть-Луги за перші 15 днів року становив уже 3,4 млн т, що на 35% більше, ніж за першу половину грудня.

росія переорієнтувала постачання нафти в Азійсько-тихоокеанський регіон після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС та запровадження цінової стелі на морські постачання. За даними Reuters, росія продає нафту до Китаю та Індії з великим дисконтом.

Нагадаємо, ціни на нафту минулого тижня зафіксували найбільший приріст з жовтня 2022 року, оскільки долар США впав до семимісячного мінімуму, а інші індикатори вказували на зростання попиту з боку Китаю.