росія зруйнувала в Україні майже 200 медичних закладів

  • 166

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що російські окупанти зруйнували в Україні майже 200 медичних закладів і ще близько 1000 пошкоджено.

Наслідки обстрілу лікарні в Куп'янському районі Харківщини, 4 жовтня
Наслідки обстрілу лікарні в Куп'янському районі Харківщини, 4 жовтня

Про це повідомляє Укрінформ.

«Якщо ми говоримо про пошкоджені об'єкти закладів охорони здоров’я, тобто в лікарні декілька корпусів, то цифра більше як 1000. Майже 200 об'єктів зруйновано повністю, вони відновленню не підлягають, і будуть потребувати будівництва у разі необхідності з нуля, за новими проєктами і новими технологіями. Водночас 200 закладів охорони здоров’я, які були пошкоджені, де були незначні пошкодження — відновлені», — заявив Ляшко.

Міністр також зазначив, що в Києві завершили ремонт лікарні, яка була пошкоджена під час російських обстрілів у жовтні 2022 року.

«Працюємо в цьому напрямку і уряд виділяє субвенції регіонам, щоб відновлювати, запускати заклади охорони здоров’я. Запущено новий проєкт — трастовий фонд через позику Світового банку, яка передбачає старт зі 110 млн доларів США на нові проєкти будівництва, реконструкції так і відновлення того, що було зруйновано по регіонах, які були деокуповані. Зараз з Мінфіном завершуємо фінальну стадію і будемо давати ці кошти закладам охорони здоров’я, які потерпіли на території Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської областей, для того, щоб вони розпочали процес повернення свого звичного робочого ритму», — повідомив Ляшко.

Нагадаємо, Україна та Світовий банк підписали протокол переговорів щодо залучення позики на суму € 100 мільйонів для відновлення української системи охорони здоров’я.