Рішення про танки для України не ухвалили здебільшого через небажання Німеччини

Політичне рішення про передачу Україні танків західного зразка не ухвалили здебільшого через небажання Німеччини. Уповільнення постачання техніки затягує війну в Україні.

Рішення про танки для України не ухвалили здебільшого через небажання Німеччини

На думку голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, війна в Україні перейшла у стадію застою. На тлі цього в Європі точаться дискусії про постачання танків.

«Йде дискусія про те, чи давати Україні зброю, яка дозволить не тільки стримувати росіян, а й дати їм відсіч, зламавши їх фронт. І це та дискусія про танки, яка йде сьогодні, і яка помалу, занадто потроху просувається до рішення про постачання цієї зброї», — сказав він.

При цьому Боррель наголосив, що підтримує постачання західних танків до України, оскільки в іншому випадку війна продовжиться. Але, за його словами, рішення затягується здебільшого через позицію Німеччини.

«Це політичне рішення, яке досі не було ухвалене в основному через небажання Німеччини. Але якщо цього не буде досягнуто, війна триватиме до наступної весни, коли Росія, ймовірно, спробує розпочати новий наступ», — заявив дипломат.

Нагадаємо, що Німеччина не гаятиме часу і продовжить тісний діалог із союзниками щодо постачання танків для України.