Брав участь у штурмі Маріуполя — підозрюється командир батальйону «Сомалі»

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину РФ заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).

За даними слідства, навесні 2017 року мешканець м. Ульянівська РФ прибув на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Він обійняв так звану посаду командира «окремого гвардійського мотострілецького штурмового батальйону „Сомалі“ Армійського корпусу Народної міліції ДНР». На цій посаді підозрюваний замінив загиблого ватажка з позивним «Гіві».

Він здійснює воєнне планування та координує дії підрозділу з опору Збройним Силам України щодо захоплення нових населених пунктів Донеччини.

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну підозрюваний наказав батальйону здійснити наступ на територію України. Під його командуванням НЗФ воювало у населених пунктах Миколаївка, Новогнатівка, Вільне, Дмитрівка, Донське, Першотравневе, Кас’янівка, Ключове, Македонівка та Кам’янське Волноваського району.

Упродовж березня-квітня 2022 року громадянин РФ брав участь у штурмі та окупації м. Маріуполя. У подальшому здійснював збройний спротив ЗСУ в районах м. Авдіївки та с. Піски Покровського району.

Наразі триває збір доказів щодо його причетності до вчинення злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.