Слідом за Німеччиною Норвегія та Нідерланди збираються передати танки Україні

Після появи інформації про передачу Німеччиною основних бойових танків Leopard 2 з’явились одразу дві новини від інших країн про готовність передати танки.

Так, за даними видання, Норвегія може передати Україні до 8 танків Leopard 2 з наявних 36 у збройних силах. Відомо, що на озброєнні цієї країни стоять танки у версії Leopard 2А4. Найближчим часом уряд також планує ухвалити рішення щодо закупівлі нових танків.

Нідерланди також розглядають можливість надання Україні 18 сучасних основних бойових танків Leopard 2, які вони орендували у Німеччини.

«Ми взяли їх в оренду, а це означає, що ми можемо їх купити, а це означає, що ми можемо їх подарувати», — заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте у вівторок в інтерв’ю FAZ в Брюсселі.

У 2011 році військове керівництво Нідерландів прийняло рішення вивести з озброєння усі свої танків Leopard 2A6 у кількості 73 одиниць. Проте після початку російської гібридної війни з Україною ця країна переглянула свою політику та взяла в оренду у Німеччині 18 танків Leopard 2A7.

Лізингова угода передбачала, що танки належать Бундесверу, але можуть використовуватися для оборони Нідерландів у разі необхідності. Вони входять до складу 414 танкового батальйону — це німецько-голландський підрозділ, що базується в Лохайде, Нижня Саксонія.


Джерело: DN