В Ізраїлі розповіли про постачання системи «Залізний купол» в Україну

Ізраїль вивчає можливості постачання Україні своєї системи протиповітряної і протиракетної оборони «Залізний купол» (Iron Dome).

Ізраїль розглядає можливість постачання системи «Залізний купол» в Україну
Ізраїль розглядає можливість постачання системи «Залізний купол» в Україну

Про це заявив прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу в інтерв’ю французькому каналу.

За його словами, Ізраїль має переглянути всі можливі варіанти та взяти до уваги свої інтереси у регіоні.

Нетаньягу зазначив, що питання про постачання зброї Україні раніше розглядалося та відкидалося попереднім ізраїльським урядом.

Він пообіцяв вивчити це питання після завершення формування нового уряду країни.

Прем’єр додав, що внесок Ізраїлю може бути в інших сферах.

Однак Беньямін Нетаньягу запевнив, що не може «зробити остаточну обіцянку» щодо постачання озброєння.

«Ми вивчаємо це питання з точки зору нашого національного інтересу, у нас є інші міркування. Зокрема, дуже близька оперативна близькість між ПС Ізраїлю та ВКС Росії.

Їх літаки працюють у сирійському повітряному просторі, поки що ми уникали будь-якого протистояння. Ми не хочемо військового протистояння з Росією", — наголосив Нетаньягу.

Iron Dome (Залізний купол) може перехоплювати ракети та інші повітряні цілі, що дозволяє батареї захищати критично важливі об’єкти. Це мобільна всепогодна система протиповітряної оборони розроблена ізраїльським підприємством Rafael Advanced Defense Systems. Насамперед вона призначена для перехоплення та знищення ракет малої дальності, а також, за даними розробників, може збивати і літаки.

Система складається з радіолокаційної станції (РЛС), яка виявляє та фіксує повітряні цілі (ракету чи літак), центру управління вогнем та кількох пускових установок з ракетами-перехоплювачами.


Джерело: LCI