«Це велика геополітична гра». Військовослужбовець розповів, чому Україна не атакує військові цілі в білорусі
Україну неодноразово обстрілювати з території білорусі. Кількість ракет, запущених звідти, уже складно порахувати. Але Україна не атакує білоруські військові цілі, оскільки сама не вирішує, куди та як відповідати. Це велика геополітична гра.
![Хроніка військової активності на території білорусі, 15 лютого](https://i-ua.tv/img/790x450/5/img20230216173435275-b3bc70de.jpg)
Про це заявив заступник командира батальйону «Патріот» Ярослав Троян у коментарі телеканалу I-UA.tv.
«Якби не було ядерної зброї в росії, то ми могли б відповідати і по їхній території, і по білорусі. Я думаю, таких обмежень у нас би не було. Але західний світ дуже боїться, зокрема й Америка, щоб це не переросло в ядерний конфлікт. Тому все потрошку, хоча це коштує багато життів наших дівчат і хлопців. Але ми маємо серйозного супротивника, щоб там не казали, з великим людським потенціалом, з великою кількістю зброї, у тому числі ядерної», — пояснив він.
Чи є в України можливість відповісти, чи має вона відповідну техніку, дізнатися можна буде після війни, вважає Троян.
«Бо те, що нам дають і що озвучують офіційні кола, — це одне, а те, що ми маємо насправді, — це інше. Я думаю, є щось, що долітає до окремих частин. Коли для цього буде прийняте рішення разом з нашими союзниками, я дуже сподіваюся, що буде використана авіація. Але не на сьогодні. Хоча особисто моя думка, якщо в тебе стріляють, треба стріляти у відповідь. І не важливо, чи ввійшли вони офіційно у війну чи ні», — зазначив заступник командира батальйону.
За його словами, в Україні навіть юридично війни немає.
«Військовий стан відрізняється від стану війни за Конституцією. Військовий стан вводиться, коли є загроза вторгнення, а коли є саме вторгнення, то вводиться стан війни. Це різні поняття. На жаль, ми граємо за дуже складними міжнародними правилами», — додав військовослужбовець.