Бідна людина завжди залежна від влади — економіст
Коли влада заявляє про стратегічні цілі реінтеграції будівництва інфраструктури на деокупованих територіях, це сигнал про те, що влада хоче зберігати бідність у суспільстві та контроль над ним.
Про це під час ефіру розповів економічний експерт, співавтор Стратегії повернення Криму Юрій Смелянський.
«Україна знаходиться ближче до східних моделей деспотій. Проте в основі будь- якого державного благополуччя є економічне благополуччя. Стабільність економічного благополуччя для західного світу неможливо забезпечити без економічної незалежності більшості населення у державі. У деспотії по-іншому. Тільки економічно незалежні люди, роблять державу сильною. Адже економічна незалежність є основою реальної свободи. Без економічного забезпечення суспільства, свободи у державі ніколи не буде чи вона буде хибною. Економічно незалежний виборець ніколи не приведе у владу популіста, корупціонера чи пройдисвіта. Тільки наявність великої частки економічно- незалежних людей у суспільстві дає можливість зосередити в руках фізичних та юридичних осіб забезпечувати реалізацію всіх сукупних прав у державі. А влада в цій моделі повинна існувати виключно для захисту цих прав. Це модель сервісної держави є моделлю західної держави, до якої ми прагнемо. Бідна людина завжди залежна від влади», — каже експерт.
За його словами, очікувати, що влада зміниться самостійно — залишатися наївними. Адже мета влади лише власне збагачення.
«Основою новою системи відносин має стати парадигма — працювати, щоб жити. Сьогодні ми живемо, ще в радянській системі координат — жити, щоб працювати. Економічно незалежна людина — є представником середнього класу. У благополучних державах — це представники науки, культури, мистецтва, чиновники, представники малого та середнього бізнесу, офіцерський склад, лікарі, інженери, юристи, фермери. Чим більше працюєш — тим краще живеш. Саме так живе західний світ. Коли влада заявляє про стратегічні цілі реінтеграції будівництва інфраструктури на деокупованих територіях, це сигнал про те, що влада хоче зберігати бідність у суспільстві та контроль над ним», — каже експерт.
На його думку, вимоги суспільства мають стати основою передвиборчих програм.
«По -друге, владі потрібно навчитися говорити правду. А нам потрібно вимагати правду від влади. Також нам потрібно виборювати свої економічні права, а влада має приймати рішення в інтересах суспільства, а не чиновників», — резюмує експерт.