Бідна людина завжди залежна від влади — економіст

Коли влада заявляє про стратегічні цілі реінтеграції будівництва інфраструктури на деокупованих територіях, це сигнал про те, що влада хоче зберігати бідність у суспільстві та контроль над ним.

Юрій Смелянський
Юрій Смелянський

Про це під час ефіру розповів економічний експерт, співавтор Стратегії повернення Криму Юрій Смелянський.

«Україна знаходиться ближче до східних моделей деспотій. Проте в основі будь- якого державного благополуччя є економічне благополуччя. Стабільність економічного благополуччя для західного світу неможливо забезпечити без економічної незалежності більшості населення у державі. У деспотії по-іншому. Тільки економічно незалежні люди, роблять державу сильною. Адже економічна незалежність є основою реальної свободи. Без економічного забезпечення суспільства, свободи у державі ніколи не буде чи вона буде хибною. Економічно незалежний виборець ніколи не приведе у владу популіста, корупціонера чи пройдисвіта. Тільки наявність великої частки економічно- незалежних людей у суспільстві дає можливість зосередити в руках фізичних та юридичних осіб забезпечувати реалізацію всіх сукупних прав у державі. А влада в цій моделі повинна існувати виключно для захисту цих прав. Це модель сервісної держави є моделлю західної держави, до якої ми прагнемо. Бідна людина завжди залежна від влади», — каже експерт.

За його словами, очікувати, що влада зміниться самостійно — залишатися наївними. Адже мета влади лише власне збагачення.

«Основою новою системи відносин має стати парадигма — працювати, щоб жити. Сьогодні ми живемо, ще в радянській системі координат — жити, щоб працювати. Економічно незалежна людина — є представником середнього класу. У благополучних державах — це представники науки, культури, мистецтва, чиновники, представники малого та середнього бізнесу, офіцерський склад, лікарі, інженери, юристи, фермери. Чим більше працюєш — тим краще живеш. Саме так живе західний світ. Коли влада заявляє про стратегічні цілі реінтеграції будівництва інфраструктури на деокупованих територіях, це сигнал про те, що влада хоче зберігати бідність у суспільстві та контроль над ним», — каже експерт.

На його думку, вимоги суспільства мають стати основою передвиборчих програм.

«По -друге, владі потрібно навчитися говорити правду. А нам потрібно вимагати правду від влади. Також нам потрібно виборювати свої економічні права, а влада має приймати рішення в інтересах суспільства, а не чиновників», — резюмує експерт.