Україна подала до Фінляндії запит на винищувачі F/A-18

Україна подала запит до Фінляндії для обговорення можливості передачі винищувачів F/A-18 Hornet.

Україна подала до Фінляндії запит на винищувачі F/A-18
Україна подала до Фінляндії запит на винищувачі F/A-18

Питання постачання бойових літаків надзвичайно важливе для України. Винищувачі, зокрема, необхідні для захисту від російських повітряних атак.

У виданні зазначають, що йдеться про тристоронні переговори між Фінляндією, Україною та США щодо цих бойових літаків.

Можлива передача у майбутньому цих бортів потребує схвалення США, оскільки виробляє F/A-18 Hornet американська оборонна компанія.

Зазначається, що прохання України про обговорення — це реакція на слова прем’єрки Фінляндії Санни Марін. Під час візиту до Києва в березні вона сказала, що Фінляндія спільно з іншими союзниками може розглянути надання Україні винищувачів F/A-18.

Винищувачі Hornet закінчують свій термін служби у Фінляндії, а їм на заміну прийдуть бойові літаки F-35 американського виробництва.

Зараз у Повітряних сил Фінляндії перебуває на озброєнні 62 винищувачі F/A-18 Hornet. Для їхньої заміни Фінляндія замовила у Сполучених Штатів 64 новітні F-35.

Очікується, що перші винищувачі F-35 надійдуть на озброєння Повітряних сил Фінляндії у 2025 році у рамках підготовки особового складу у США. Загалом зміну парку Hornet на F-35 планують провести із 2028 по 2030 роки.