Викрито завербованих ФСБ рф громадян, які коригували вогонь по позиціях ЗСУ у Донецькій та Харківській областях

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури викрито і повідомлено про підозру чотирьом громадянам України у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

українці коригували вогонь по позиціях ЗСУ у Донецькій та Харківській областях
українці коригували вогонь по позиціях ЗСУ у Донецькій та Харківській областях

За даними слідства, у 2022 році представники ФСБ РФ завербували двох громадян України, які проживали на території держави-агресора.

На виконання завдань кураторів останні залучили чотирьох мешканців Донецької та Харківської областей, а також ще двох прихильників окупантів, які наразі проживають у РФ.

З метою передачі розвідувальної інформації використовувались акаунти у месенджері під псевдонімами.

Задля конспірації частина повідомлень була зашифрована. Куратори давали «агентам» завдання, та, отримавши необхідні дані, надсилали їх представникам спецслужби країни-агресора.

Прихильники «руського миру» збирали інформацію про місця дислокації військової техніки, блокпостів та вогневих позицій ЗСУ, а після «прильотів» підтверджували дані та надсилали фото і відео.

У текстових повідомленнях та скріншотах «Google maps» містились координати місцезнаходжень танків, окопів, постів, доріг, руху броньованих машин та дальнобойної зброї у містах Дружківка, Краматорськ й Костянтинівка Донецької області, а також у м. Харкові та Богодухівському районі.

За свою роботу на окупантів вони отримували грошову винагороду в рублях.

Крім того, один з учасників агентурної мережі розробив та надав представникам спецслужб план зі схемою організації так званої влади у м. Дружківці під час окупації, запропонувавши себе на посаду «радника мера».

У ході санкціонованих обшуків виявлено та вилучено мобільні телефони, банківські картки, на які перераховувались кошти з РФ, ноутбуки, триколори, посвідчення помічника депутата ВР на громадських засадах та документи з кресленнями й мітками.

Одне з позначень виявилось місцезнаходженням боєприпасів, що планували використати для проведення диверсії.

Наразі підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Досудове розслідування та оперативний супровід проводить ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.