Самбо, як вид спорту має бути доступний всім — експерт
Ще до 1998 року бойове самбо було закритою дисципліною — тільки для службового використання. Однак самбо, як вид спорту має бути доступний всім.
Про це під час ефіру заявив президент Національної Федерації Самбо України Вадим Рогач.
«В Україні вперше в світі пройшов молодіжний національний чемпіонат з самбо. Також в Україні вперше в світі пройшов молодіжний юніорський чемпіонат з бойового самбо. Але українці пішли далі, і це дуже не подобається росіянам. Ми не просто започаткували проєкт — „Самбо в кожний навчальний заклад“. Ми написали свою шкільну програму, яку затвердило Міносвіти. Ця програма активно впроваджується в навчальні заклади. Крім того, ми намагаємося забезпечувати загальноосвітні навчальні заклади необхідним обладнанням, чого в рф не відбувається», — каже експерт.
Він нагадав, що в 2018 році національна збірна України з бойового самбо, перемогла російську збірну.
«Це перша та єдина команда в світі, яка після цього двічі перемагала російську збірну. Проте перший раз це було знищення російської команди, яка думала про свою непереможність», — каже експерт.
Він підкреслив, що самбо є олімпійським видом спорту, але досі не увійшло в програму олімпійських ігор.
«До речі, українське жіноче самбо більш титуловане, ніж чоловіче. Однак основна мета самбо, як комплексної системи — виховання особистості, як фізичної так і духовної. Саме тому самбо можуть займатися жінки», — підкреслює експерт.
Також він зазначив, що до 1998 року бойове самбо була закрита дисципліна, тільки для службового використання.
«В 1998 році з’явилася ідея популяризувати самбо в світі. Тому міжнародною спортивною федерацією було прийнято рішення створити ще одну спортивну дисципліну, яка буде більш динамічною та красивою. Ми розробляли цю дисципліну і в 2001 році відбувся перший чемпіонат світу з бойового самбо», — каже експерт.
Він підкреслив, що самбо, як вид спорту має бути доступний всім.
«Це питання не тільки здоров’я та загальної й особистої безпеки. Це питання, щоб кожна людина змогла використовувати наш вид єдиноборств в повсякденному житті для самооборони. Самбо можуть займатися люди, якім вже більше 70 років. Для них теж існують змагання та чемпіонати. Що стосується дітей, то є випадки, коли батьки приводять на заняття дітей віком 6- 7 років, а їх молодші брати чи сестри у 3−4 роки на тренуванні, дивляться на них і також намагаються все повторити. Це також входження в спорт. У нас немає мети зробити всіх самбістами. Адже кожна дитина — особистість. Ми допомагаємо у розвитку. Наша програма на 70% складається зі спеціальної фізичної підготовки. Тільки 30% це елементи боротьби», — підкреслив експерт.