Гірше ніж в КНДР — адвокат про покарання українців за критику влади в соцмережах

Скандальний законопроєкт, який позбавлятиме волі громадян на 7 років за критику влади прямо суперечить Конституції та низці законів України.

Нардеп Георгій Мазурашу
Нардеп Георгій Мазурашу

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Цей законопроєкт в черговий раз демонструє, що в Україні будується тоталітарна країна. Багато людей цього не помічає, тому що це відбувається поступово. Не здивуюся, що цей абсурдний законопроєкт хочуть протягнути під виглядом того, що під час війни цей крок є дуже потрібним, і тому за нього можуть проголосувати», — каже адвокат.

Також Р. Кравець розкритикував дії влади.

«Ми бачимо канал Єдині новини, адже іншого нічого немає. Ми бачимо санкції, які запроваджуються щотижнево. Законопроєкт про притягнення громадян до відповідальності за висловлювання власної позиції, що прямо суперечить Конституції та низці законів України, щодо вільного вираження своїх думок. Вважаю, що це черговий крок до тоталітарної країни. Ми сміємося з Північної Кореї (КНДР) чи рф, то насправді ми даємо ще більший приклад, щоб з цього глузували», — каже адвокат.

За його словами, цей закон, якщо за нього проголосує парламент, можна буде оскаржити в Конституційному суді України (КСУ).

«Однак через дії Президента КСУ на сьогоднішній день є нелегітимним вже два роки. Всі рішення, які приймаються в Конституційному суді, не можна сказати, що вони законні. Тому українці на сьогоднішній день позбавлені дієвого механізму захистити права від такого свавілля», — каже експерт.

Він підкреслив, що через дії влади, не видаються відповідні укази і це створює колапс в судовій гілці влади.

«Вже четвертий рік судді тільки звільняються і жодного нового судді в систему не прийшло», — зазначив адвокат.

За його словами, те що зараз відбувається в країні нагадує історію за часів Богдана Хмельницького.

«Це свідчить, що замкнене коло дуже швидко та неочікувано розривається», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що нардеп від «Слуги народу» Георгій Мазурашу нещодавно зареєстрував на сайті Верховної Ради законопроєкт 9223, який передбачає ув'язнення українців на 5−7 років за критику влади. Посадовець заявив, що вже втомився поповнювати «чорний список» хейтерів у Faceebook і обрані народом депутати не мусять читати «тонни сміття» від коментаторів.