Поширювали дезінформацію для дестабілізації ситуації в Україні — викрито мережу ботоферм

  • 238

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора ліквідовано дев’ять ботоферм, які діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях. Серед них — активні прихильники однієї з вітчизняних політсил.

Поширювали дезінформацію для дестабілізації ситуації в Україні — викрито мережу ботоферм

За даними слідства, мережі дезінформації діяли в Тернопільській, Полтавській, Черкаській, Сумській, Львівській, Чернівецькій, Харківській, Миколаївській та Закарпатській областях.

Для розповсюдження фейків було створено понад 5 тисяч анонімних акаунтів у соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter з аудиторію — більше 150 тисяч користувачів. Апаратно-програмні комплекси для «вирощування» ботів були встановлені у власних домівках або офісних приміщеннях.

За допомогою цієї мережі дезінформації намагалися розхитувати обстановку в Україні, дискредитувати діяльність вищого військово-політичного керівництва нашої держави в умовах війни. Розповсюджувалися неправдиві повідомлення про нібито замінування об’єктів та теракти в українських містах.

Правоохоронці провели обшуки, виявили комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності, 5 тис SIM-карт українських операторів мобільного зв’язку, GSM-шлюзи та інше спеціалізоване обладнання.

Наразі встановлюються всі обставини вчинення злочину та особи причетні до цієї діяльності.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу СБУ.

Рекомендовані публікації