Чому Туреччина відмовилася передати Україні російські С-400 — відповідь експерта

  • 426

Туреччина не хоче сваритися з рф і просто заробляє на ролі посередника.

російський ЗРК С-400
російський ЗРК С-400

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Віталій Кулик.

«У Туреччини є власні інтереси, адже вона намагається розіграти певну карту посередництва у війні рф проти України та скористатися вигідним геополітичним становищем та своєю участю в різних проектах. В тому числі в зерновій угоді. Туреччина не хоче погіршувати стосунки з рф. Тому в питаннях надання Україні зброї не за гроші, а в рамках військової допомоги або дій, які можуть суттєво змінити ситуацію на фронті, Туреччина допомагати не буде. Адже вона бачить свою роль в цій війні в якості посередника. Туреччина просто на цьому заробляє. Саме тому Туреччина відмовилася передати Україні російські С-400″. Іншої відповіді від них не варто було очікувати, — каже експерт.

Експерт підкреслив, що Україні та її західним партнерам коштувало великих зусиль запровадити нові кейси контролю за прохолодженням російських кораблів. А також закриття входу у Чорне моря військовим кораблям та заборона поставок підсанкційної продукції для рф.

«Однак далі ніж обмеження санкцій або контроль за виконанням цих санкцій, Туреччина йти не буде, навіть якщо в країні зміниться президент. Зокрема до влади замість Ердогана прийде його конкурент. Навіть в такому випадку Туреччина буде суттєво змінювати свою політику щодо рф», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що США пропонували Туреччині надіслати в Україну систему протиповітряної оборони С-400, придбану раніше у Росії. Однак Анкара відмовилася від цієї пропозиції. Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Рекомендовані публікації