З 1 січня 2024 року ми оптом розпродамо Україну — голова Союзу українського селянства

Треба скасувати вступ у ринку землі, щодо 10 тисяч гектар для юридичних та фізичних осіб в одні руки. Інакше фермери взагалі можуть розпрощатися зі своєю землею.

З 1 січня 2024 року ми оптом розпродамо Україну
З 1 січня 2024 року ми оптом розпродамо Україну

Про це під час ефіру заявив голова «Союзу українського селянства», експрезидент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

«В цій біді всі забули, що з 1 січня 2024 року, оптом по 10 тисяч га фізичним та юридичним особам ми розпродаємо Україну. Скоро вже два роки, як в Україні працює ринок землі. Хотів би бачити щасливих фермерів, селян та людей. А також дешеві ціни, низькі кредити та зростання економіки. На сьогодні ж головна проблема у відсутності реальної оцінки комплексної ситуації навколо села та сільської місцевості у розвитку фермерства. Все це робить виклики непоправимими з точки зору відродження у повоєнній Україні у сільській місцевості», — каже І. Томич.

За його словами, ринку землі в Україні на сьогодні практично немає.

" Про це говорять мізерні цифри, які стали відомі після запуску ринку землі. В основному землю купували люди, які в очікуванні зростання цін на ділянки, вкладали свій капітал. Тому ринку землі з позитивними наслідками для країни немає. Є в переважній більшості негатив. Фермери у переважній більшості за ці два роки викупили тільки одиниці землі. Крім того, є цілий ряд законодавчих перешкод. Тому у фермерів виникла зневіра. Немає ніякої впевненості у тому, що коли з 1 січня 2024 року почнуть продавати по 10 тисяч га фізичним та юридичним особам, фермери взагалі не розпрощаються зі своєю землею. Тому у війні і біді треба скасувати вступ у ринку землі, щодо 10 тисяч га для юридичних та фізичних осіб «, — резюмує експерт.