Сенат Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

  • 201

Верхня палата французького парламенту 17 травня 2023 року визнала Голодомор геноцидом українського народу. «За» проголосували 327 із 343-х французьких сенаторів, 16 були проти.

Сенат Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

«Голодомор має бути визнаний геноцидом з огляду на його мету заперечення української ідентичності та знищення української нації», — йдеться в ухваленій резолюції.

Також у документі зазначається, що визнання Голодомору проголошує незмінну прихильність Франції до поваги людської особистості, висловлює підтримку українському народу та запобігає повторенню актів геноциду.

Сенат пропонує Уряду Франції офіційно визнати та засудити Голодомор 1932–1933 років як акт геноциду українського народу.

«Вітаю історичне рішення Сенату Франції визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Я вдячний усім сенаторам, які ініціювали та підтримали резолюцію. Це ще один важливий крок до відновлення історичної справедливості та увічнення пам’яті мільйонів заморених голодом українців», — подякував французьким сенаторам Президент України Володимир Зеленський.

Зазначимо, що наприкінці березня 2023-го нижня палата французького парламенту — Національна асамблея визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Наприкінці 2022-го — на початку 2023 року ще низка держав визнали Голодомор 1932–1933 геноцидом українців: