Експерт розповів, чи загрожує українцям дефіцит пального та як зміняться влітку ціни

Якщо відбудеться повернення ПДВ, що планується з 1 липня, то ціни зростуть на імпортний бензин і дизель.

Експерт розповів, чи загрожує українцям дефіцит пального та як зміняться влітку ціни
Експерт розповів, чи загрожує українцям дефіцит пального та як зміняться влітку ціни

Про це в коментарі заявив експерт з енергетичних питань Генадій Рябців.

«Заборона імпортного пального, що має російське походження, жодним чином на ринок не вплине, тому що це стосується лише більш прискіпливого ставлення до тих документів, які оформлюються під час купівлі або продажу. Нестачі палива на європейському та на внутрішньому українському не спостерігається. Крім того, були сформовані запаси. Всі ці фактори дозволяють очікувати зниження цін на пальне в деяких мережах найближчими днями», — каже експерт.

Експерт зазначив, що поки немає підстав хвилюватися, щодо зростання цін на дизпаливо та бензин в літній період.

«Постачання йдуть достатньо стабільно. Тому поки ціни зростати не будуть», — підкреслив експерт.

За його словами, з автогазом трохи інша ситуація.

«Маю на увазі з обсягом ресурсу, але й тут немає особливих проблем. Адже на європейському ринку скраплений газ використовується, не як автомобільне паливо, а як котельне паливо. Після завершення опалювального сезону залишається достатньо обсягів цього ресурсу, який буде придбано українськими трейдерами», — каже експерт.

За йому словами, суттєвого зростання цін на паливо не спостерігатиметься доти, поки не буде змінено порядок оподаткування.

«Якщо ж це відбудеться, наприклад, з 1 липня, буде відновлено сплату ПДФ у повному обсязі або ж повернеться відновлення акзиців, то тоді можна буде очікувати подорожчання. На сьогоднішній день відсутні підстави казати про виникнення нестачі нафтопродуктів. Як буде далі, подивимося, адже ми залежні на 100% від постачання з Європи. Тому трейдери мусять на ці зміни реагувати», — резюмує експерт.