Українських льотчиків протестували на F-16

США провели тренувальні тести українських льотчиків для польотів на F-16.

Українських льотчиків протестували на F-16
Українських льотчиків протестували на F-16

Відповідні документи з результатами тестів льотчиків України оприлюднило видання Yahoo News.

Для навчання українських льотчиків управлінню американськими винищувачами F-16 буде потрібно лише 4 місяці.

Це набагато скоріше, ніж те, на що неодноразово посилалися представники Пентагону — 18 місяців.

Документ, який було передано ряду союзників по НАТО, містить докладну оцінку, проведену наприкінці лютого та на початку березня на базі Повітряних сил (ПС) Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона, де базується 162-е авіакрило ПС США.

У тестах взяли участь двоє українських льотчиків, один із яких мав кваліфікацію на МиГ-29, а інший — на Су-27, які не проходили формальної підготовки з F-16, за винятком короткого ознайомлення.

Потім їх протестували на авіасимуляторі F-16, провівши 9 заходів на симуляторі загальною тривалістю 11,5 годин.

В оцінці, написаній підполковником зі 162-го авіакрила, робиться висновок про те, що українські льотчики змогли виконати ряд технічних маневрів у змодельованих умовах, таких як посадка літака після відмови двигуна внаслідок аварії. Обидва льотчики також могли виконувати імітаційні атаки на основі параметрів, переданих під час польоту на симуляторі.

Основна проблема навчання, виявлена ​​під час оцінки, полягала в тому, що українським льотчикам була не звична складна авіоніка F-16, яка відображає інформацію англійською мовою. Мовні особливості і в іншому місці названі як «проблема», хоча оцінювачі заявляють, що протягом двох тижнів в обох українських льотчиків спостерігалося помітне покращення володіння англійською мовою.

Також не дивно, що пілоти як Су-27, і МиГ-29 не були знайомі з польотами стандартних американських груп літаків, оскільки були навчені тактиці радянських часів.

Попри ці недоліки, у звіті робиться висновок, що «з огляду на нинішній набір навичок, продемонстрований пілотами ПС України… чотири місяці — це реалістичний термін навчання».

Нагадаємо, зараз Велика Британія та Нідерланди працюють над коаліцією із закупівлі F-16 для України. Також Польща та Бельгія готові навчати льотчиків України на F-16.