Через заклик Лукашенка, ядерна зброя може опинитися в руках Ірану — експерт

Через заклик самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, приєднуватися до ядерного клубу Білорусі та рф, ядерна зброя може опинитися в руках Ірану.

О.Лукашенко та в. путін
О.Лукашенко та в. путін

Про це під час ефіру розповів політтехнолог Микола Волгов.

«Стосовно розповсюдження ядерної зброї, коли вона опиняється в руках автократів шизофреніків, на кшталт Лукашенка, то ми не можемо прогнозувати, як вона буде використовуватися. Заяву Лукашенка можна було сприймати як маячну, якби не одна історія. МЗС Ірану заявив, що Іран експортує не зброю, а цінності та ідеї ісламської революції. Тобто це означає, що всі, хто сповідує ті ж самі цінності — можуть отримувати від Ірану зброю. На ближньому Сході це вже відбувається. Адже там є угруповання чиїми руками Іран воює в Сирії чи проти Ізраїлю. Зараз Іран пришвидшив свої ракетні програми, свої випробування з запуску балістичних ракет на 2000 тис км, не знали про його співпрацю з рф, адже Іран давно хоче стати ядерною державою. Йде обмін технологіями і врешті решт Іран поповнить перелік країн, які мають ядерну зброю», — каже експерт.

За його словами, тут прослідковується певна геополітична вісь — Білорусь, росія і через Каспій Іран.

«Світ зараз змінюється. Утворюються нові альянси та геополітична реальність, куди не беруть автократів. Тому вони хочуть створити власний майданчик, де хочуть роздати ядерну зброю. Щоб всі їх боялися та погрожувати всьому світу. А якщо з ними не будуть мати справу, то вони можуть використати ядерну зброю. Тому навіть, якщо тактична ядерна зброя знаходиться в руках неадекватів, які становлять терористичну загрозу, то це вже проблема не лише сусідніх держав. Адже світова нестабільність охоплює всі континенти, що може призвести непередбачуваних та негативних наслідків», — каже М. Волгов.

Він підкреслив, що рф втрачає свій вплив та позиції в регіонах, які раніше можна було вважати заднім двором рф.

«Це країни центральної Азії, південний Кавказ, де стрімко втрачається вплив. Про амбіції стати основним гравцем в Центральній Азії заявив Пекін, який вже запросив до свого альянсу колишні держави СРСР центральної Азії. А це ще один цвях в труну ОДКБ, який показав свою повну неспроможність. Азербайджансько — вірменська війна тому яскравий приклад», — каже експерт.

За його словами, світ має рішуче реагувати на такі заяви Лукашенка.

" Якщо Захід продовжить ходити в рожевих окулярах, в яких він був останні 30 років, то можуть бути негативні та непрогнозовані наслідки. Тому має бути збільшення санкційного тиску, обмеження експорту та технологічного співробітництва. Країни, які становлять загрозу глобальній безпеці, мають постійно відчувати цей тиск. Це акції проти тих, хто стає в один ряд з терористами, які мають бути знищені", — резюмує експерт.