Чи знизить постачання «шахедів» росії протистояння між Іраном і Талібаном?

У суботу, 27 травня 2023 року, афганські таліби обстріляли з мінометів та американських кулеметів M240 територію Ірану. Група талібських ополченців обстріляла іранський прикордонний блокпост Сасолі в провінції Сістан і Белуджистан, викликавши вогонь у відповідь. Обидві сторони прозвітували про жертви.

Чи знизить постачання «шахедів» росії протистояння між Іраном і Талібаном?

Конфлікт між Іраном і Талібаном прокоментував політолог Віталій Бала в коментарі телеканалу I-UA.tv.

«За великим рахунком я не думаю, що чи Іран, чи Талібан дуже зацікавлені в збільшенні ескалації та виведенні на новий рівень усі ці конфлікти між собою. Ніхто і не передбачав, що таке взагалі могло статися», — сказав він.

Експерт відповів на запитання, чи може знизити постачання «шахедів» росії це протистояння.

«Є така версія, навіть жарти про те, як добре, що організувалися, щоб відвернути увагу Ірану. Я думаю, що наврядчи це може вплинути на постачання „шахедів“. Бо якщо вони вже вироблені є на складах, то їх будуть просто поставляти, адже є певні домовленості. Іран придбав Су-35 у росії, і так розумію, у них там і в ядерній сфері є певна співпраця. Дуже б хотілося, щоб це якось вплинуло, але я не бачу ніяких серйозних аргументів, які б говорили та вказували на те, що це може вплинути на постачання „шахедів“ Ірану росії», — пояснив Бала.

Нагадаємо, після сутичок 27 травня Іран заявив про загибель двох своїх прикордонників і поранення двох цивільних, «Талібан» визнав втрату одного бійця.