Україна та ООН узгодили план евакуації з окупованого Лівобережжя

Україна і ООН узгодили план евакуації з окупованого Лівобережжя за умови забезпечення Україною можливості безпечного проїзду на окуповані території, повідомили у Міністерстві закордонних справ.

Евакуація із затоплених районів Херсону
Евакуація із затоплених районів Херсону

Про це йдеться в заяві МЗС.

8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун обговорили посилення допомоги з боку ООН задля подолання гуманітарних наслідків терористичного акту росії на Каховській ГЕС.

Українська сторона відзначила направлення ООН гуманітарної допомоги на постраждалі території. Водночас було зазначено, що масштаб руйнувань та страждань, завданих громадянам і тваринам, потребує якісно іншого реагування. За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей.

Крім того, домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної Уряду України території.

Міністр запевнив ООН в тому, що Україна надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження.

Сторони домовились, що згадані підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях з наших територій. Однак, це станеться тоді, коли росія надасть доступ та гарантії безпеки. Наразі Організація Об’єднаних Націй очікує на надання зазначених гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС.