Україна отримає ще 5 батарей американських ЗРК Patriot

Україна отримає додаткові американські системи протиповітряної оборони Patriot.

Україна отримає ще 5 батарей американських ЗРК Patriot
Україна отримає ще 5 батарей американських ЗРК Patriot

Про це повідомив виконавчий директор компанії Raytheon Technologies Грег Хейс у коментарі The Wall Street Journal.

Компанія планує виготовити ще п’ять батарей ЗРК Patriot для України до кінця 2024 року.

Грег Хейс зазначив, що компанія була дуже вражена ефективністю комплексу Patriot, який разом з іншими системами ППО допомагає перехоплювати майже 90% російських цілей.

За його словами, Україна «налаштувала програмне забезпечення ЗРК Patriot, щоб воно могло відстежувати та знищувати гіперзвукові ракети, що летять удвічі швидше, ніж було розроблено».

WSJ пише, що Україна наразі має у своєму розпорядженні ракети PAC-2, які для ураження повітряної цілі використовують вибухову бойову частину з уражаючими елементами, і PAC-3, які знищують ракету чи літак на високій швидкості методом прямого кінетичного удару.

Зазначимо, що Сполучені Штати офіційно не повідомляли про плани передати Україні додаткові системи Patriot. Однак українська влада закликала інші країни долучитися до посилення української протиповітряної оборони шляхом передачі таких комплексів.

Компанія Raytheon Technologies планує значно збільшити виробництво Patriot — до 12 систем на рік.

Читайте також


Наші будинки стоять без світла, а ми продаємо електроенергію до Європи — Руслан Соболь

З 1 листопада деякі непобутові споживачі почнуть платити за світло більше згідно з рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Однак граничні ціни на електроенергію для бізнесу можуть збільшити на 4−23% до кінця року. Рішення про це мають затвердити в листопаді 2023-го. Тож чи не знищать такі рішення бізнес під час війни, та як виходити з цієї ситуації, журналісти спитали голову ГО «Асоціація власників малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя.