Основним джерелом інформації виступає Телеграм, — Чаленко

Зараз для українців основним джерелом інформації виступає Телеграм, де здебільшого анонімні адміністратори.

Ігор Чаленко в програмі "Суспільні діалоги"
Ігор Чаленко в програмі "Суспільні діалоги"

Про це заявив політолог Ігор Чаленко в програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Якщо брати загалом канали-мільйонники, то, звичайно, це здебільшого анонімні персонажі для широкої публіки. Немає розуміння, звідки власне іде пушинг цього контенту, який вони розміщають. На другому місці — це соцмережі. Але знову ж таки той же Фейсбук себе вбив як джерело інформації абсолютно. На третьому місці — це наше телебачення. І звичайно, ми маємо говорити про Ютуб, який в принципі можна зараз включати до соцмереж, тобто на другому місці з отримання інформації», — пояснив він.

За його словами, влада в умовах війни намагалася монополізувати інформаційний простір, наскільки це можливо.

«Ми бачимо роботу того ж Єдиного марафону, який періодично то провалюється в рейтингах, то бачимо, як на фронті йде активізація і рейтинги йдуть вгору. Паралельно з цим так само активність глядацької аудиторії фіксується в опозиційних медіа того ж холдингу Порошенка. Тобто в принципі в людей зростає бажання дивитися телевізор, коли відбуваються якісь такі гострі події на фронті. Але якщо говорити загалом, то здебільшого люди споживають Телеграм і Ютуб. А Ютуб — це численні канали, де підсовується те, що найбільш популярне. І тут спрацьовує ефект „що було першим: курка чи яйце“, і Ютуб починає рекомендувати громадянам здебільшого ломів з російського інформаційного простору. Таким чином ми починаємо чи продовжуємо слухати Латиніну, Фейгіна тощо. І таким чином те експертне середовище, яке безпосередньо формувалося, говорило про внутрішньоукраїнські теми, піднімало внутрішнє українське життя навіть в умовах війни, переходить на другий-третій план. Якщо брати телебачення, не Єдиний марафон, а якщо говорити про інші проекти, то вони теж дивляться на перегляди тих самих Ютубів, вони борються за цю аудиторію та дають можливість на своїх майданчиках, на своїх хвилях ретранслювати позицію тих самих Латиніних», — зазначив експерт.

Чаленко вважає, що частково це є проблемою з точки зору формування україноцентричної інформаційної концепції.

«Бо дуже часто, не дивлячись, якими б „харошимі рускімі“ не були ті чи інші спікери, вони все одно нас вводять у внутрішньоросійський дискурс. Я вважаю, що в цьому є проблема. Хоча знову ж таки я сам часто коментую внутрішньоросійські питання, але з точки зору їхнього впливу на Україну, бо ми розуміємо, що чим нестабільніша влада сьогодні у рф, тим це краще для України», — додав політолог.