Відмова проводити госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу ТЦК — порушення Конституції

Відмова проводити планову госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу ТЦК в Івано-Франківській області — пряме порушення Конституції, яке має каратися законом.

Відмова проводити госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу ТЦК — порушення Конституції

Про це в коментарі i-ua.tv заявив голова Вільної профспілки медичних працівників Олег Панасенко.

«У військовозобов’язаних можуть бути різні хвороби, які потребують невідкладної госпіталізації. Зокрема, апендицит, який часто маскується під різні хірургічні хвороби. Її вчасно не помічають і все завершується перитонітом і людина може швидко померти. Якщо воєнкоми забороняють госпіталізувати людину в екстреній хірургічній патології, а до цього ще треба додати інфаркти, інсульти, серцево-судинні патології, пневмонії, які теж можуть завершитися смертю. Тобто існує багато невідкладних патологій — якщо людина вчасно не звернеться за медичною допомогою, то просто помре», — каже експерт.

На його думку, відмова проводити планову госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу порушує Конституцію, дію якої не може скасувати ніякий воєнний стан.

«Згідно статті 3 Конституції України, життя та здоров’я людини, визнаються в Україні найвищою цінністю. І воєнний стан в країні її не скасовує. Тобто рішення ради оборони Івано-Франківської області порушує Конституцію. Тому такі дії ради оборони Івано-Франківської області підпадають під покарання згідно статей Кримінального кодексу. Зокрема, згідно ст. 135, залишення людини у небезпеці, яка перебуває у небезпечному для життя стані через хворобу, карається обмеженням волі або позбавленням волі на той же самий термін. Крім того, відмовою проводити планову госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу ТЦК, рада оборони ще й підставляє медичних працівників, до яких будуть звератися хворі. Це 139 стаття Кримінального кодексу. Ненадання без поважних причин медичної допомоги хворим медичним працівником, це штраф та звільнення з посади з позбавленням права її займати. Якщо буде смерть чи інвалідізація, то це карається законом — обмеження волі до 4 років, або позбавлення волі до 3 років, позбавленням права обіймати певні посади», — каже медик.

За його словами, згідно статті 364 Кримінального кодексу, відбувається зловживанням владою, або службовим становищем рада оборони Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що в Івано-Франківській області не будуть проводити планову госпіталізацію військовозобов’язаних без дозволу Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Про це повідомляє начальник Коломийської РВА Любомир Глушков у «Фейсбуці». Це допис наразі недоступний.